Kodėl verta vykti į Maljorką?

Kodėl verta vykti į Maljorką?

Mallorca (Majorca) from Jeremy Haas on Vimeo.

  

 

Nepamirštami nuotykiai turistų mėgiamoje Maljorkos saloje

 

Maljorka - tai didelė, bet maža sala. Nors tai didžiausia Balearų salyno ir Ispanijos Karalystės sala, esanti Viduržemio jūroje, Maljorka iš tiesų nėra labai didelė. Nuo salos rytinės iki vakarinės pakrantės vos 100 km, o nuo pietinės iki šiaurinės - 75 km. Tai padaro salą labai patrauklią keliautojams, todėl, kad saloje kraštovaizdis - puikus, didelė gamtos ir pramogų įvairovė, o nedideli atstumai leidžia vienos kelionės metu ištyrinėti visą salą.

 

 

Nors Maljorka garsėja kaip populiari atostogų vieta su gerai išvystytu turizmu (per metus ją aplanko apie 20 mln. turistų), Viduržemio jūros salos autentika jai nesvetima: nuostabios laukinės uolos, įlankos, paplūdimiai, maži kaimeliai, išlaikę savas tradicijas. Kažką žavinčio čia atras tiek mėgstantys tingias ir patogias atostogas, tiek pirmenybę teikiantys kelionėms dviračiais ir kalnų žygiams.


 

Ką reikia žinoti prieš vykstant į Maljorką?

Nuo 2016–ųjų vasaros turistams, atostogaujantiems Balearų salose, taikomas ekologinis mokestis. Priklausomai nuo to, kokioje apgyvendinimo įstaigoje apsistosite ir kiek laiko ten viešėsite, kiekvienam, vyresniam nei 16–os metų asmeniui, teks susimokėti atitinkamo dydžio papildomą mokestį. Pridedame įkainius:

 

  • Apsistojus 1★, 2★ arba 3★ viešbutyje – 1€ nakčiai.
  • Apsistojus 4★ arba 5★ viešbutyje – 2€ nakčiai.

 

Nuo dešimtosios viešnagės dienos mokestis sumažinamas pusiau (iki 0,5€ arba 1€ už naktį atitinkamai). O turistams, atostogaujantiems Balearų salose ne sezono metu, t.y. nuo lapkričio iki balandžio mėnesio, reikės mokėti per pus mažesnius mokesčius (0,5€ arba 1€ už naktį, o nuo dešimtosios atostogų dienos – po 0,25€ arba 0,5€ už naktį atitinkamai).

  

Kokie orai Maljorkoje? 

 

 

Puikūs! Maljorkos klimatas pasižymi karštomis, sausomis vasaromis ir nešaltomis žiemomis, tad niekada neteks kęsti nepakeliamo karščio, bet lietuviškos žiemos taip pat nesutiksite. Turistai į salą plūsta nuo gegužės iki spalio, tuo metu yra Maljorkos sezono įkarštis. Sezono metu termometrai dienomis vidutiniškai rodo 23 laipsnius, o vandens temperatūra vidutiniškai siekia 20 laipsnių, taigi galėste ir įbristi į jūrą.

Lietus Maljorkoje taip pat nėra dažnas svečias, tad džiaugsitės puikiu oru ir saulės šiluma.


Ką veikti Maljorkoje? 

 

1. Vykti į Tramuntana kalnus

 

Salos pietryčiuose yra Sierra de Tramuntana kalnynas, su 1445 m. virš jūros lygio siekiančia viršukalne Puig Mayor, o centrinėje Maljorkos dalyje plyti lygumos. Mėgstantiems gamtą apsilankymas kalnuose bus tikra atgaiva. Pakvėpuosite gaiviu kalnynų oro, nužvelgsite salą iš aukšto ir galėsite pasivaikščioti tarp debesų. Argi ne puiku? 

 

 

 

2. Pamatyti Palmos miesto katedrą

 

Tai, ko gero, didžiausias Maljorkos architektūrinis pasididžiavimas. Ant buvusios mečetės liekanų Maljorkos katedra buvo statoma beveik 400 metų, ar galite patikėti? Statybos darbai tęsėsi nuo 1229 iki 1601 metų. O 1901 - aisiais katedros restauracijai buvo pakviestas ir pats architektas Antonio Gaudi. 

 

 

 

 

3. Aplankyti Belverio pilį 


Šiek tiek nutolus nuo salos sostinės rasite vieną gražiausių vietų Maljorkoje - Bellver pilį. Ji buvo pastatyta XIV a. pradžioje ant kalvos kaip fortas, bet tuo pačiu joje gyveno karalius. Pilis įdomi savo architektūriniu sprendimu - ji viena iš nedaugelio pilių Europoje, pastatytų naudojant apvalų išplanavimą, aplink ją esanti apvali aikštė turėjo praktinę paskirtį - surinkdavo lietaus vandenį į centralizuotą sistemą. Kurį laiką buvusi kalėjimu, dabar pilis atvira lankytojams. Nuo jos kalno atsiveria nuostabūs vaizdai į jūrą ir Maljorką.

 

 

4. Pasimėgauti Palma Nova paplūdimiais

 

Palma Nova - viena gražiausių vietų saloje tingioms atostogoms prie jūros. Dėl balto minkšto smėlio ir žydro vandens Palma Nova paplūdimiai populiarūs tarp turistų ir vietinių, čia įsikūrę viešbučiai, restoranai, paplūdimio barai, siūlomos vandens pramogos ir kt.

 

 

5. Aplankyti Valldemossa miestelį

 

Dar viena nuostabi vieta Maljorkoje - Valdemossa miestelis, įsikūręs Tramuntana kalno papėdėje, žavi nuostabia architektūra, aplinkui esančiais vynuogynais, alyvmedžiais ir išlaikytu tradiciškumu. Miestelyje ir apylinkėse gausu istorinių paminklų, yra XIII a. pastatytas vienuolynas, vingiuoja žygių takai.

 

Šaltinis: http://www.travelblat.com/stunning-walks-in-majorca/

 

 

6. Apžiūrėti Drakono uolas (Cuevas del Drach)

 

Šios uolos - pati žinomiausia uolų virtinė Europoje. Pasak legendos, įėjimą į požemines uolas saugojo drakonas, rasti piešiniai ant uolos sienų byloja, kad žmonės čia lankėsi dar gerokai prieš Kristų. Įspūdingi uolų labirintai, smaragdiniai požeminiai ežerai žavi savo grožiu, didžiausiam Martelio ežerui apšvietimą ir muziką kūrė dizaineris Karlas Buigas, garsėjantis Barselonos fontanų kompozicija. 

 

 

Kaip keliauti Maljorkoje? 

 
Beveik visas lankytinas vietas pasieksite autobusu. Susisiekimas tarp didžiųjų kurortų irgi nėra problema, tuo tarpu norintys keliauti į atokesnes Maljorkos vietas gali susidurti su problema, mat kai kurie autobusai kursuoja kas kelias dienas ar tik kartą per savaitę. Traukiniais galėsite pasiekti daugiausia centrinėje dalyje esančius miestus: Puerto de Sóller, Manacor, Inca, Sa Pobla ir Sineu.

Norintiems pamatyti daugiau, patariama nuomotis automobilį, nuomos punktus rasite oro uoste ir visuose didesniuose kurortiniuose miestuose. Jei atostogoms ruošiatės sezono metu, automobilio rezervacija pasirūpinkite iš anksto. Taip pat galite rinktis iš įvairių gido vedamų vietinių kelionių, kurias siūlo kurortiniuose miestuose esantys turizmo centrai.

 

Maljorkoje patogu keliauti automobiliu
Fiat Punto ar pan. automobilio nuoma Maljorkoje už geriausią kainą >> 

Automobilių nuoma nuo geriausių tarptautinių tiekėjų iki vietinių auto nuomos kompanijų puikiomis kainomis ir sąlygomis su mūsų partneriu.
Rinkitės sau tinkamą automobilį 

 

Ką naudinga žinoti vykstant į Maljorką? 

 

  • Vanduo iš čiaupo yra švarus ir tinkamas gerti, tačiau gali atsiduoti chloru.
  • Įprasta arbatpinigių suma - 5-10% nuo sąskaitos.
  • Lankantis Maljorkoje, rekomenduojama paragauti tradicinio ispaniško patiekalo paella (keptų ryžių su jūros gėrybėmis), vietinio patiekalo Sopes Mallorquines (sriubos su dažovėmis, mėsa ir gybais) ir deserto Gató (migdolinio pyrago).
  • Populiarūs suvenyrai iš Maljorkos: keramikos dirbiniai, odos dirbiniai, įvairūs rankdarbiai, vietinis vynas, alyvuogių aliejus, medus ir kt.


Trumpas lietuvių - ispanų kalbų žodynėlis

 

Laba diena – Buenos dias
Labas vakaras – Buenas tardes
Ačiū – Gracias
Prašau – Por favor
Taip/Ne – Si/No
Iki – Adios
Viso gero – Hasta lavista
Atsiprašau – Pardon
Kiek kainuoja – Cuanto vale?
Sąskaita – La cuenta
Kava - Cafe

 

 

Kokios kainos Maljorkoje?

Pateikiami apytiksliai 2017-ųjų duomenys  

 

Prekybos centruose Restoranuose Transportas
Pienas (1 l) ~ €0.77 Vietinis alus (0,5 l) ~ €2.50 Vienkartinis viešojo transporto bilietas ~ €1.50
Ryžiai (1 kg) ~ €1.20 Importinis alus (0,33 l) ~ €2.70 Taksi (įsėdimo mokestis) ~ €3.73
Šviesios duonos kepalas ~ €1.15 Vanduo (0,33 l) ~ €1.41 Taksi 1 km ~ €1.00
Vištos krūtinėlė (1 kg) ~ €5.46 Dienos pietūs ~ €10.50 Benzinas (1 l) ~ €1.23
Kiaušiniai (12 vnt.) ~ €1.40 Cappuccino kava ~ €1.91  
Obuoliai (1 kg) ~ €1.84 Limonadas (kola, 0,33 l) ~ €1.93  
Apelsinai (1 kg) ~ €1.33 McMeal Mcdonalds restorane ~ €8.00  
Pomidorai (1 kg) ~ €1.63 Trijų patiekalų pietūs 2 asmenims ~ €45.00  
Vanduo (1,5 l) ~ €0.78    
Vietinis alus (0,5 l) ~ €0.60    
Importinis alus (0,33 l) ~ €1.50    

 


 
 
Jeigu rasite bilietą pigiau, mes Jums grąžinsime skirtumą!
Geriausias mūsų darbo įvertinimas - laimingi klientai
Ieškote kelionės 6-iems ar daugiau? Susisiekite geresnių sąlygų aptarimui!