+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Kodėl kita Jūsų kelionė turėtų būti į Turkiją?

Kodėl kita Jūsų kelionė turėtų būti į Turkiją?

Ko gero, dažnai tenka girdėti, kad atostogoms keliautojai renkasi Turkijos kurortus. Mes sakome, kad bent kartą gyvenime būtina apsilankyti Turkijoje! Dėl aukšto aptarnavimo lygio, didelių ir išpuoselėtų viešbučių teritorijų, skanaus maisto, žalios gamtos, svetingų vietinių ir dar daugybės kitų priežasčių ☺. 

Pasižvalgykite po rekomenduojamas aplankyti vietas, pasvajokite apie vietinę virtuvę ir sužinokite apie etiketo subtilybes.

Kokio maisto paragauti Antalijos provincijoje?

Turkijos virtuvė yra ypatingai turtinga. Čia susimaišo romėnų, balkanų ir islamo maisto gamybos tradicijos. Atostogaujant Turkijoje rekomenduojame paragauti turkišką shish kebab (patiekiamas ant iešmo), doner kebab (kepamas ant didelio iešmo, patiekiamas pjaustytais griežinėliais), ar Adana kebabi (malta ėriena kepama ant iešmo). Tikriausiai šių patiekalų Jums jau teko ragauti ir Lietuvoje, tačiau patikėkite, tik paragavę kebabo Turkijoje suprasite, koks tikrasis šio patiekalo skonis ir kodėl visas pasaulis jį taip pamilo.


Turkiškos virtuvės pasididžiavimas, © alpaksoy, neirfy / 123RF Stock Photo

Desertui yra tiesiog privaloma paragauti turkiškos baklavos su arbata ar turkiška kava. Baklava – tai populiariausias Turkijoje desertas, ruošiamas iš itin plonos tešlos lakštų ir riešutų bei visuomet sulaistomas sirupu ar medumi. Baklavos paplito po arabiškus kraštus ir Viduržemio jūros šalis dar Osmanų imperijos laikais. Kadaise tai buvo tik turtingiesiems įperkamas skanėstas, tačiau dabar baklavų nesunkiai gali įsigyti visi panorėję ir taip leisti sau paragauti truputėlio Osmaniškos prabangos 

Lankytini miestai ir objektai Antalijos regione
Aplink Antaliją yra daugybė lankomų objektų, kuriuos apvažiuoti galima ir per vieną dieną. Populiariausi Antalijos provincijos miestai pateikiami žemiau:

Antalija – tai gyvybingos energijos pliūpsnis
Tai spalvingas, smagus šiuolaikinis kurortas, nepraradęs ir senovinio žavesio. Kadaise tai buvo vienas svarbiausių Romos imperijos centrų. Pačiame Antalijos mieste verta aplankyti autentišką istorinį Antalijos centrą – Kaleiçi, kuris yra populiariausia iš turistų lankytinų vietų visoje Antalijos provincijoje. Aplankykite buvusią senovės romėnų tvirtovę (turk. Hıdırlık Kalesi), istornius Adriano vartus, Yivli minaretą.  


Antalijos senamiestis – Kaleiçi,  © _ig0rzh_ / 123RF Stock Photo

Belekas – viena prabangiausių Turkijos dalių
Labai populiarus ir šiuolaikiškas Beleko kurortas įsikūręs centrinėje Antalijos provincijos pakrantės dalyje maždaug už 30-ies kilometrų nuo į rytus nuo Antalijos miesto. Belekas garsėja savo smėlio paplūdimiais. Jų švara rūpinamasi taip, kad juose iki šiol peri jūriniai vėžliai.
Šalia Beleko yra dviejų antikinių miestų Perge ir Aspendoso griuvėsiai, kuriuos taip pat rekomenduojame aplankyti. Aspendoso amfiteatro griuvėsiai yra jau daugybę metų puikių lankytojų atsiliepimų sulaukiantis objektas. Sakoma, kad šis amfiteatras yra geriausiai išsilaikęs Senovės romėnų pastatytas amfiteatras!

Pamukalė – vakarų Turkijos perlas
Pamukalės (turk. Pamukkale) miestelis yra išgarsėjęs nuostabiai atrodančiomis terminių vandenų terasomis, kurios vilioja turistus iš viso pasaulio.


Taip atrodo Pamukalės terminių vonių terasos © starush / 123RF Stock Photo

Nors Pamukalė įsikūrusi net 230 km nuo Antalijos miesto, tai ką čia išvysite tikrai Jūsų nenuvils. Hierapolio ir Pamukalės miestų kompleksas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, čia gausu išlikusių antiką menančių architektūros objektų, kuriuos supa žavingas kraštovaizdis.

Daugiau lankytinų objektų rasite mūsų blogo įraše:
https://www.pasirinksparnus.lt/blogas/krypciu-aprasymai/ka-reikia-zinoti-pries-keliaujant-i-antalijos-regiona-turkijoje-146

Yra puiku turėti dažnai keliaujančių draugų, kurie gali pasidalinti naudingais patarimais Jums belaukiant kelionės į vietą, kur dar neteko lankytis. O jei ir teko, argi gali būti per daug gerų patarimų? Šiandien džiaugiamės galėdami būti tuo keliaujančiu draugu ir pasidalinti su Jumis keliomis Turkijos etiketo subtilybėmis ir bendro pobūdžio patarimais 😉.

Etiketas. Ką žinoti prieš keliaujant į Turkiją?
Turkai yra labai svetingi žmonės, visuomet stengiasi padėti svečiui, tai jų kultūros dalis, jie maloniai nustebins Jus savo svetinga prigimtimi 😉. Deja angliškai Turkijoje susikalbėsite tik itin gausiai turistų lankomose vietose, taigi pravartu būtų mokėti bent keletą turkiškų žodžių, kad galėtumėte pasisveikinti ar padėkoti vietiniams už suteiktą pagalbą. Trumpą žodynėlį pateikiame žemiau:

Lietuviškai Turkiškai Tarimas
Labas rytas Günaydın giunaidim
Laba diena İyi günler yji giunliaž
Labas vakaras Iyi akşamlar yji akšiamlar
Labas Merhaba merhaba
Mano vardas…  Benim adım bėnim adm
Kuo Jūs vardu? Adınız ne adnz ne
Malonu Memnun oldum mėmnun oldum
Atsiprašau Affedersiniz afėdairsinis
Ačiū  Sağolun sąolun
Nėra už ką Bir şey değil byr šei dyl
Prašau  Rica ederim ridžią ederim
Esu Jums be galo dėkingas Size son derece minnettarim sizė son diredžė minetąrim
Taip Evet evet
Gerai, geras İyi yji
Ne Hayır hayr
Nenoriu İstemem istėmem

Keliaujant po Turkiją yra svarbu gerbti musulmoniškas tradicijas (vyraujanti religija yra Islamas). Prieš išvykdami į ekskursijas visuomet apsirenkite taip, kad Jūsų apranga dengtų kelius ir alkūnes, moterys su savimi turėtų pasiimti skarą, kuria galėtų prisidengti galvą. Jei iškeliausite į ekskursijas apsirengę netinkamai, negalėsite užeiti į vietines mečetes ir kitas religines vietas.


Senajame Antalijos turguje rasite visko: nuo rytietiškų prieskonių iki rankų darbo kilimų, © efesenko84 / 123RF Stock Photo

PATARIMAI KELIAUJANTIEMS Į ANTALIJOS PROVINCIJĄ

 • Palikite arbatpinigių Jus aptarnaujančiam personalui (~1-2 EUR). Įprasta atsidėkoti vairuotojams, kambarinėms, rūbininkams ir pan. Kiekvieną kartą atsidėkoti visiems aptarnaujančio personalo darbuotojams nėra būtina, tačiau pageidautina.
 • Restorane įprasta atsidėkoti paliekant 10–15% arbatpinigių nuo išleistos sumos.
 • Iš Turkijos draudžiama išvežti antikinius daiktus, o brangius juvelyrinius dirbinius privalėsite deklaruoti. Išsiveždami naujus kilimus būtinai turėkite pirkimo čekį.
 • Būkite kantrūs, vietinių turkų prekeivių elgesys gali pasirodyti įkyrus ar erzinantis ir net bandant atsisakyti dėmesio Jums gali nepavykti dėl kultūrinio nesusikalbėjimo. Turkai pirmąjį atsisakymą priima kaip mandagumo gestą, todėl atsisakyti įprastai teks bent keliskart. Taip pat galite turkus suklaidinti purtydami galvą į šonus, kadangi tai jų kultūroje reiškia: „nesuprantu Jūsų“. Norėdami mandagiai ko nors atsisakyti būkite kantrūs ir kelis kartus pridėję ranką prie širdies atsisakykite, geriausia jei sugebėsite tai padaryti turkų kalba.
 • Keliaudami su antrąja puse susilaikykite nuo meilės ir susižavėjimo demonstravimo viešose erdvėse (venkite bučiuotis, laikytis už rankų, liesti vienas kitą, ypač žemiau juosmens).
 • Būkite taktiški politinėse diskusijose, nekritikuokite Turkijos įkūrėjo, pačios tautos ar Turkijos vėliavos, už tai gresia net baudžiamoji atsakomybė.
 • Turkai įprastai sveikinasi paspausdami ranką, tačiau moterims nėra įprasta viešai liesti kitos lyties asmenis, todėl vyrai su moterimis turėtų pasisveikinti linktelėdami galvą (išskyrus tuos atvejus, kai pati moteris ištiesia ranką norėdama pasisveikinti).
 • Drąsiai derėkitės lauko prekybos vietose, nedidelėse parduotuvėse ir atsiskaitydami už ilgas keliones taksi.
 • Nusiderėję prekės kainą iki norimos sumos – prekę įsigykite, kitaip tikrai įžeisite pardavėją. Jei neketinate prekės pirkti – tuomet ir nesiderėkite.

https://www.pasirinksparnus.lt/blogas/krypciu-aprasymai/ka-reikia-zinoti-pries-keliaujant-i-antalijos-regiona-turkijoje-146

Kelionės, kurių verta laukti