+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Reikalavimai skrendant i Turkiją - ką būtina žinoti

Reikalavimai skrendant i Turkiją - ką būtina žinoti

Aziją ir Europą skirianti Turkija yra įspūdinga šalis, vis labiau populiarėjanti tarp poilsiautojų iš Lietuvos. Turkijoje yra visame pasaulyje žinomų archeologinių vietovių, šeimoms skirtų lankytinų vietų ir nuostabių paplūdimių, todėl tai yra puikus pasirinkimas tiek poilsiui, tiek aktyvioms atostogoms. Lietuviai kasmet atranda vis naujas kryptis šioje šalyje, o kiekvienai iš jų aplankyti reikėtų tikrai ne vieno mėnesio.  

Visgi, kadangi tai nėra Europos Sąjungos šalis, daugumai besiruošiant kelionei kyla klausimų kokių dokumentų reikia, ką galima vežtis su savimi ir kaip tinkamai pasiruošti. Būtent todėl, dalinamės pagrindine informacija apie vizas, pasus bei oro uostų patikrą, kad jūsų atostogos būtų ramios ir be pašalinių trikdžių. Tinkamai pasiruošę dar būdami Lietuvoje galėsite ramiai džiaugtis saulėtomis dienomis šioje įspūdingoje šalyje.  

 

Reikalavimai skrendant į Turkiją

Skrendant į Turkiją derėtų atsiminti, kad tai nėra Europos Sąjungos šalis, todėl svarbu tinkamai pasirūpinti savo kelionės dokumentais. Būtini dokumentai yra: 

  • Pasas. Jo galiojimo laikas turėtų būti ne trumpesnis nei 6 mėnesiai. Skubos tvarka galite gauti jį migracijos departamente vos per kelias paras, tačiau geriausia pasirūpinti tuo iš anksto, kad pasiruošimas kelionei būtų be streso.  

  • Kelionės dokumentai. Juos gausite iš savo kelionių agento artėjant atostogų datai, o tuomet jų prireiks oro uoste, kad jums būtų išduotos įlaipinimo kortelės. 

  • Sveikatos draudimas. Turkijoje svarbu turėti sveikatos draudimą, kad nutikus nelaimei jumis būtų tinkamai pasirūpinta. Jį galite užsisakyti bet kurioje draudimo bendrovėje. Europos sveikatos kortelė Turkijoje negalioja.  

 

Pasas ir vizos reikalavimai

Jūsų pasas keliaujant į Turkiją turėtų galioti ne trumpiau nei 150 dienų. Lietuvai su Turkija yra taikomas bevizis režimas, todėl keliaujant į šią šalį papildomai rūpintis viza nereikia. Jos gali prireikti tik tuo atveju, jei norėsite Turkijoje būti ilgiau nei 90 dienų per 180 dienų laikotarpį arba keliausite ne turistiniais tikslais. Esant tokiam atvejui, jums reikėtų kreiptis į Turkijos atstovybę Lietuvoje, kurioje jus pakonsultuos dėl konkretaus atvejo.  

 

Covid-19 apribojimai

Nuo 2022 m. birželio 1 dienos Turkijoje nebegalioja jokie apribojimai, susiję su Covid- 19 pandemija. Todėl, jums nėra būtina turėti PGR testo rezultato, skiepijimo pažymėjimo ar dėvėti kaukę. Visgi, tai yra rekomenduojama dėl jūsų paties saugumo, ypač būnant oro uoste.  

 

Dokumentų patikrinimas ir patarimai

Kelionės gali kelti stresą, ypač kai reikia susikrauti daiktus. Juk tikrai nėra lengva orientuotis visų oro linijų taisyklėse ir žinoti, ką galima įsidėti į rankinį ar registruotą bagažą. Dauguma žmonių žino apie apribojimus, taikomus skysčiams  rankiniame bagaže, tačiau daugelis nėra informuoti apie sąrašą daiktų, kuriuos draudžiama vežti registruotame bagaže.  

Labai svarbu atkreipti dėmesį, kad tam tikri daiktai gali kelti pavojų saugumui, sugadinti kitų keleivių daiktus arba orlaivį. Šie daiktai yra griežtai reglamentuojami, o jei būsite aptiktas su jais bagaže, gali būti skirta bauda. Todėl prieš pakuojant lagaminus skrydžiui labai svarbu nuodugniai peržiūrėti savo bagažo turinį ir įsitikinti, kad jame nėra galimų draudžiamų daiktų. 

Keliaujant į Turkiją, registruotame bagaže neleidžiama vežti šių daiktų: 

  • Narkotikai 

  • Šaunamieji ginklai ir šaudmenys, taip pat bet kokios jų kopijos ar imitacijos 

  • Sprogmenys ir degūs daiktai, pavyzdžiui, fejerverkai, dujos ir aerozoliai 

  • Nuodingos ir toksiškos medžiagos, įskaitant pesticidus ir tam tikrus chemikalus 

  • Ličio baterijos ir kitos pavojingos medžiagos, nes netinkamai elgiantis su jomis gali kilti pavojus saugumui 

Svarbu atkreipti dėmesį, kad oro linijų bendrovės gali taikyti tam tikriems daiktams konkrečius apribojimus ir nurodymus, todėl prieš pakuojant lagaminus visada verta pasidomėti oro linijų bendrovės taisyklėmis. 

Dėdamiesi rankinį bagažą, turėkite omenyje, kad skysčiai turi būti sudėti į specialų permatomą maišelį ir suskirstyti po talpas iki 100 mililitrų, o bendroje sumoje turi būti ne daugiau nei 1 litras. Taip pat, teks išimti visus elektroninius prietaisus ir susidėti į specialią dėžutę, kurią skanuos oro uostų darbuotojai. 

Per patikrą oro uostuose reikia atkreipti dėmesį ne tik į rankinio bagažo taisykles, bet ir į patogumą. Labai rekomenduojama avėti lengvai nuimamus batus bei būti be diržo, nes juos oro uosto apsaugos darbuotojai gali paprašyti nusiimti. 

 

Dažniausiai užduodami klausimai

Kokių dokumentų reikia turėti vykstant į Turkiją?

Keliaujant į Turkiją svarbu turėti savo pasą, kurio galiojimo laikas yra ne trumpesnis nei 6 mėnesiai.

 

Ar reikalinga viza vykstant į Turkiją iš Lietuvos?

Lietuvos piliečiams, keliaujantiems į Turkiją, vizos nereikia keliaujant turistiniais tikslais ne ilgesniam kaip 90 dienų per 180 dienų laikotarpiui.

 

Kokios yra grįžimo iš Turkijos į Lietuvą taisyklės?

Keliaujant iš Turkijos į Lietuvą svarbu turėti savo pasą bei reikia, kad jo galiojimo laikas būtų ne trumpesnis nei 6 mėnesiai.

Kelionės, kurių verta laukti