+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

  • I-V: 9.00-18.00 val.
  • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Suplanuokite, ką norite pamatyti, ir ką – paragauti kelionės į Turkiją metu

Suplanuokite, ką norite pamatyti, ir ką – paragauti kelionės į Turkiją metu

Tikriausiai labai laukiate savo kelionės į Turkiją ir todėl nekantraujame Jums pranešti geras naujienas: laukti lieka vis mažiau. O kad laukti būtų dar smagiau, šiandien siūlome apsižvalgyti po rekomenduojamas aplankyti vietas ir pasvajoti apie vietinę virtuvę 😉.

Kokio maisto paragauti Antalijos provincijoje?

Turkijos virtuvė yra ypatingai turtinga. Čia susimaišo romėnų, balkanų ir islamo maisto gamybos tradicijos. Atostogaujant Turkijoje rekomenduojame paragauti turkišką shish kebab (patiekiamas ant iešmo), doner kebab (kepamas ant didelio iešmo, patiekiamas pjaustytais griežinėliais), ar Adana kebabi (malta ėriena kepama ant iešmo). Tikriausiai šių patiekalų Jums jau teko ragauti ir Lietuvoje, tačiau patikėkite, tik paragavę kebabo Turkijoje suprasite, koks tikrasis šio patiekalo skonis ir kodėl visas pasaulis jį taip pamilo.


Turkiškos virtuvės pasididžiavimas, © alpaksoy, neirfy / 123RF Stock Photo

Desertui yra tiesiog privaloma paragauti turkiškos baklavos su arbata ar turkiška kava. Baklava – tai populiariausias Turkijoje desertas, ruošiamas iš itin plonos tešlos lakštų ir riešutų bei visuomet sulaistomas sirupu ar medumi. Baklavos paplito po arabiškus kraštus ir Viduržemio jūros šalis dar Osmanų imperijos laikais. Kadaise tai buvo tik turtingiesiems įperkamas skanėstas, tačiau dabar baklavų nesunkiai gali įsigyti visi panorėję ir taip leisti sau paragauti truputėlio Osmaniškos prabangos 😉.

Lankytini miestai ir objektai Antalijos regione

Aplink Antaliją yra daugybė lankomų objektų, kuriuos apvažiuoti galima ir per vieną dieną. Populiariausi Antalijos provincijos miestai pateikiami žemiau:

Antalija – tai gyvybingos energijos pliūpsnis

Tai spalvingas, smagus šiuolaikinis kurortas, nepraradęs ir senovinio žavesio. Kadaise tai buvo vienas svarbiausių Romos imperijos centrų. Pačiame Antalijos mieste verta aplankyti autentišką istorinį Antalijos centrą – Kaleiçi, kuris yra populiariausia iš turistų lankytinų vietų visoje Antalijos provincijoje. Aplankykite buvusią senovės romėnų tvirtovę (turk. Hıdırlık Kalesi), istornius Adriano vartus, Yivli minaretą.  


Antalijos senamiestis – Kaleiçi,  © _ig0rzh_ / 123RF Stock Photo

Belekas – viena prabangiausių Turkijos dalių

Labai populiarus ir šiuolaikiškas Beleko kurortas įsikūręs centrinėje Antalijos provincijos pakrantės dalyje maždaug už 30-ies kilometrų nuo į rytus nuo Antalijos miesto. Belekas garsėja savo smėlio paplūdimiais. Jų švara rūpinamasi taip, kad juose iki šiol peri jūriniai vėžliai.
Šalia Beleko yra dviejų antikinių miestų Perge ir Aspendoso griuvėsiai, kuriuos taip pat rekomenduojame aplankyti. Aspendoso amfiteatro griuvėsiai yra jau daugybę metų puikių lankytojų atsiliepimų sulaukiantis objektas. Sakoma, kad šis amfiteatras yra geriausiai išsilaikęs Senovės romėnų pastatytas amfiteatras!

Pamukalė – vakarų Turkijos perlas

Pamukalės (turk. Pamukkale) miestelis yra išgarsėjęs nuostabiai atrodančiomis terminių vandenų terasomis, kurios vilioja turistus iš viso pasaulio.


Taip atrodo Pamukalės terminių vonių terasos © starush / 123RF Stock Photo

Nors šis objektas įsikūręs ir ne Antalijos provincijoje ir nuo Antalijos miesto iki Pamukkales yra apie 230 kilometrų, tai ką čia išvysite tikrai Jūsų nenuvils. Hierapolio ir Pamukalės miestų kompleksas yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, čia gausu išlikusių antiką menančių architektūros objektų, kuriuos supa žavingas kraštovaizdis.

Daugiau lankytinų objektų rasite mūsų blogo įraše:
https://www.pasirinksparnus.lt/blogas/krypciu-aprasymai/ka-reikia-zinoti-pries-keliaujant-i-antalijos-regiona-turkijoje-146

P.s. išduosime Jums paslaptį, kitame įraše rasite naudingų patarimų keliaujantiems į Turkiją, kuriuos surinkome per ilgametę „Pasirink Sparnus“ kolektyvo kelionių patirtį. Norime, kad kelionės laukimas Jums būtų vienas malonumas 😉.