+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

+370 656 83300

Darbo laikas

 • I-V: 9.00-18.00 val.
 • VI-VII: biuras nedirba

El. paštus tikriname ir į labai svarbius klausimus atsakome ir savaitgaliais.

Perskambinkite man

Parašykite mums

Detali kelionių paieška

Ką verta žinoti prieš vykstant į Kvala Lampūrą?

Ką verta žinoti prieš vykstant į Kvala Lampūrą?

 Žemyninės Malaizijos dalies pasididžiavimas - modernioji sostinė Kvala Lampūras

 

Palmėmis apaugusių parkų ir stiklinių dangoraižių pilnas Kvala Lampūras puikiai susitvarko su megapoliui keliamais iššūkiais ir yra laikomas vienu švariausių pasaulio miestų. Čia rasite ne tik reto grožio gamtos vaizdų, puikių patiekalų, bet ir galėsite pasigrožėti dangų raižančiais dangoraižiais stovėdami viename aukščiausių pastatų - dvynių pasaulyje. 

 

Starred KVALA LAMPŪRAS - NORINTIEMS SUDERINTI ATOSTOGAS MIESTE IR GAMTOJE

 

Siekiantiems pamatyti modernų gyvenimą Malaizijoje bei gamtos stebuklus Kvala Lampūras yra tinkamas pasirinkimas. Atskridę ir apsigyvenę sostinėje galėsite pajusti čionykščio gyvenimo tempą, bet užsimanę pabėgti į gamtą, vos per valandą atsidursite nuošaliau. Tai yra gera kryptis ir savarankiškesniems, nenorintiems bendrauti su vietiniais bei vengiantiems nesusipratimų, nes šalyje lengva orientuotis, itin patogiai ir paprastai išvystyta infrastruktūra. Jeigu norite poilsiauti paplūdimyje ir gėrėtis kerinčia gamta, siūlome rinktis Malaizijos pietinę dalį - Langkavio salyną >>

 

 

Starred KADA PALANKIAUSIAS METAS APSILANKYTI?

 

Malaizijos šiaurinę dalį siūlome aplankyti nuo vasario iki rugpjūčio mėnesio. Nors lietaus sezonas prasideda rugpjūčio mėnesį ir tęsiasi iki pat sausio vidurio, tačiau jo metu stiprus tropinis lietus gali varginti tik keletą valandų per dieną. Lankantis lietaus sezono metu džiaugsitės mažesniu turistų srautu.

 

 

Starred RELIGINIAI SKIRTUMAI 

 

Pažadame, atvykę į Malaiziją nustebsite. Ir ne kartą. Pirmasis dalykas, neįprastas europiečiams, yra religiniai skirtumai. Didžioji dalis šalies gyventojų - net 62% - išpažįsta Islamo religiją. Taigi dėrėtų gerbti vietinius papročius ir turėti galvoje tai, kad Malaizijoje nėra priimtina vaikščioti per daug atvirais rūbais, demonstruoti romantiškus santykius viešumoje. Taip pat saloje sunkiai rasite kiaulienos produktų. 

  

Starred JUS BANDYS APGAUTI. BET JŪS GUDRESNI, NES ŽINOSITE, KAIP:

 

 • Prašys sumokėti didesnę kainą, nei moka vietiniai. Turguose ar gatvėse prekeiviai, matydami, kad esate turistas, pasiūlys didesnę kainą už prekę, kurią vietiniai pirktų daug pigiau. Todėl svarbiausia - mandagiai dėrėtis, siekiant gauti kuo mažesnę kainą.
 • Visada perskaičiuokite grąžą. Norėdami pasipelnyti iš turistų, vietiniai gali bandyti apgauti atiduodami mažiau grąžos, nei turėtų. Žinoma, tokių atvejų gali pasitaikyti bet kurioje pasaulio šalyje, todėl tiesiog būkite atidūs.

 

 Starred KELIAUTI MALAIZIJOJE - SAUGU

 

Žinoma, merginos neišvengs musulmonų religiją išpažįstančių vyrų žvilgsnių, bet incidentų iškyla tikrai retai. Svarbiausia - gerbti kitų religinų pažiūras ir prisižiūrėti aprangą.

 

 

Starred KOKIA VALIUTA ATSISKAITYTI?

 

Vietinė Malaizijos valiuta - Malaizijos ringitas. 1 EUR ~ 4,55 MYR. Rekomenduojama jais ir atsiskaityti už prekes ir paslaugas, tačiau likus be vietinės valiutos, geriausia turėti dolerių.

 

 

Starred KUR GERIAUSIA ĮSIGYTI EKSKURSIJAS?

 

Jeigu norite vykti į ekskursijas, geriausią kainą ir patikimumą užsitikrinsite pirkdami iš vietinių kelionių agentūrų, kurių pasivaikščioję mieste tikrai turėtumėte aptikti. Tačiau Malaizijoje nebijokite ir organizuotis patys, nes čia gera infrastruktūra ir nesunku orientuotis.

 

 

Starred KO NEPAMIRŠTI ĮSIDĖTI Į LAGAMINĄ?

 

 • Vykstant į Malaiziją, kaip ir bet kurią kitą pietryčių Azijos šalį, nepamirškite atsivežti purškiklio nuo vabzdžių, ir kuo intensyvesnio poveikio, nes natūralios priemonės neatbaido uodų, o purškikliai, įsigyti vietoje, ne itin veiksmingi.
 • Nepamirškite, kad čia karšta ir Jūsų šviesi oda nėra pratusi prie tokių saulės spindulių, todėl priemonė nuo saulės privalo atsidurti lagamine.
 • Kitas labai svarbus dalykas Azijoje - guminės šlepetės per pirštą. Jas čia nešioja visi, nes tokio klimato sąlygomis tai geriausia avalynė, be to, lengva nusiauti, kai reikia užeiti į šventyklas, pas vietinius, į šeimos parduotuves.
 • Lietaus sezono naktimis gali būti vėsiau, todėl drabužiai ilgesnėmis rankovėmis ir lengvai džiūnantys rūbai nepamaišys.

 

Starred IR ATVIRKŠČIAI, KĄ PARSIVEŽTI KELIAUJANT NAMO?

 

 • Rūbai. Pigūs, gražūs ir aukštos kokybės medvilniniai drabužiai tiks ir lauktuvėms, ir asmeniniam naudojimui. Tik reikėtų įsidėmėti, kad dažytus rūbus reikia išvirti acte, nes kitaip susidūrus su vandeniu ar lietumi dažai akimirksniu nusiplaus.
 • Smilkalai. Daug ir įvairių rūšių smilkalų, iš kurių galėsite rinktis, koks kvapas Jums labiausiai primena Aziją.
 • Kosmetika. Vertinantys natūralius, rankų darbo grožio produktus, Azijoje ras platų pasirinkimą ekologiškos, kokybiškos ir pigesnės kosmetikos.

 

 

Starred KOKĮ TRANSPORTĄ RINKTIS?

 

Šalyje puikiai išvystytas susisiekimas viešuoju transportu, todėl ne tik keliausite paprastai, bet ir sutaupysite. Metro - palankiausia transporto priemonė, nes keliaujant lengva orientuotis, o kainuoja - nedaug. Žemyninė Malaizijos dalis gali pasigirti ir patogiais ir nebrangiais autobusais, kurie - itin patogūs (plačios sėdynės, palikta daug vietos kojoms). Tiesa, traukiniai labai prasti ir seni, tad jeigu turite galimybę, rinkitės aukščiau minėtus keliavimo būdus. Bilietai perkami stotyse, bet turi ir internetinius puslapius.Taksi kainos šalyje - itin aukštos, bet jeigu važiuosite, kainą sutarkite vos įsėdus į automobilį.

 

 

Starred KAIP ŠNEKĖTI IR SUSIŠNEKĖTI?

 

Malaizijoje visi noriai bendrauja ir padeda. Nors tokių plačių šypsenų, kaip, pavyzdžiui, Tailande, neišvysite, bet drąsiai klauskite ir prašykite pagalbos tiek vietinių, tiek kitų turistų. Malajų, anglų kalbomis šneka daug žmonių. Kiniškai ar rusiškai šnekančių taip pat yra, nors mažiau. Bet kokiu atveju, visada susikalbėsite gestais, tad prisiminkite, kad kelionių metu sunkumų gali iškilti dėl orientavimosi, maisto ar kitų klausimų, ir vietinai į juos atsakys išsamiausiai. Tiesa, būkite atsargūs ne turistinėse zonose, ten kur daugiau vietinių, nes galite ir nesusišnekėti kalba, kurią mokate.

 

 

Starred LAUKTUVĖS

 

Žinoma, viskas, ką parvešite iš egzotinės šalies, patiks artimiesiems, bet jeigu nenorite sukti galvos, dovanokite vietinės arbatos, saldumynų, kurie neįprasti europiečiams, bei natūralios kosmetikos, audinių, drabužių. Jie čia pigūs, kokybiški ir spalvingi.

 

 

Starred SVEIKATA

 

> Vykstant į Malaiziją privalomų skiepų nėra, visi skiepai yra tik rekomendacinio pobūdžio. Kaip ir vykstant į kitas pietryčių Azijos šalis, keliaujant į Malaiziją siūlome pasiskiepyti nuo hepatito A, stabligės ir poliomielito. Kadangi skiepų nuo maliarijos nėra, siūloma vartoti tabletes, kurios sumažins maliarijos riziką ir naudoti repelentus nuo uodų ir kitų mašalų. Daugiau informacijos apie skiepus ir vakcinacijas rasite čia.
 

> Vandenį gerkite tik iš buteliukų, bet pirkdami pažiūrėkite, ar pakuotė nepažeista (ant taros kaklelio turėtų būti apvyniota plastmasinė apsauga).
 

> Nors Kvala Lampūras yra vienas iš sparčiausiai besivystančių Azijos miestų, žiurkių neišvengsite. Susitaikykite su mintimi, kad jos bėgioja visur.

 

 

Starred VIZOS

 
Turizmo tikslais į Malaiziją atvykstantiems Lietuvos piliečiams viza nėra reikalinga. Svarbu turėti ilgiau nei 6 mėnesius galiojantį pasą.

 

 

Starred Verta paragauti Malaizijoje

 

Malaizijoje svarbu ne tik daug ir skaniai valgyti, tačiau ir mėgautis maistu. Čia kiekvienas ras kažką savo skoniui, nes vietinė virtuvė susipynusi su kinų, indų ir bangladešiečių. Maistas - ypatingas, bet ne kvapą gniaužiančių prieskonių dėka, o žmonių, kurie turi milžinišką aistrą savo šalies maistui. Vaikštant naktinio turgaus skveruose Jus užburs skonių ir kvapų jūra.

 

Gatvės maistas, kaip ir visur Azijoje, yra savotiška rizika dėl čia vyraujančio kitokio higienos ir švaros supratimo. Vis dėlto, valgant gatvės maistą yra kur kas didesnė tikimybė, kad maistas čia ne šaldytas, o šviežias, lyginant su restoranais. Jeigu renkatės tokį maistą, eikite į turistines zonas, nes jose valgyti saugu.

 

 

Lankydamiesi Malaizijoje nepraleiskite progos išbandyti tradicinių patiekalų. Nasi dagang – vienas iš jų. Tai subalansuoto skonio patiekalas, ruošiamas iš ryžių, virtų kokosų piene, pagardintu žuvimi ir šviežiu kokosu, kietai virtais kiaušiniais ir daržovėmis. Taip pat turėsite galimybę paragauti įvairių vabalų ir kitų egzotinių patiekalų. 

 

Keptas Hokkien Mee patiekalas ypač paplitęs Kvala Lampūro regione. Tai makaronai, kepti su kiauliena, kalmaru, žuvimi ir daržovėmis, tirštame sojos padaže. Paprastai šis valgis patiekiamas su kiaulienos spirgučiais ir gali būti valgomas bet kuriuo paros metu: pusryčiams, einant į vakarėlį arba grįžtant iš jo. Vietiniai juokauja, kad neparagavus šio patiekalo nesate buvęs Malaizijoje!

 

 

Satay – tai mėsa įsprausta pagaliukuose, kepinama virš grilio. Nors panašiai gaminamą mėsą galite rasti Japonijoje, Laose ir Kinijoje, tačiau esminis šio patiekalo ingridientas išskiriantis jį iš kitų šalių – ilgoji ciberžolė. Ji suteikia patiekalui išskirtinį skonį ir geltoną spalvą. Satay valgomas su riešutų sviestu, svogūnais, agurkais bei ryžių pyragėliais.

 

Keliautojams iš Europos svarbu nepamiršti, kad pietryčių Azijoje maistas yra labai aštrus. Prieš užsisakant patartina pasiteirauti apie patiekalo aštrumą. Jeigu nemėgstate degančios jausmo gomuryje, tuomet paprašykite, kad Jums nedėtų čili.

 

 

Ką nuveikti Kvala Lampūre?
 1. Būtinai išeikite į žygį
  Itin populiari veikla ir vienas iš geriausių būtų pažinti gražiausius gamtos kampelius. Yra daug vietų, kuriose netoli moderniosios sostinės galima atrasti puikių vietų žygiams, bet viena gražiausių - Cameron Highlands aukštumos. Čia ir žymiosios arbatos plantacijos, kurias egzotiškoje Azijoje pamatyti privalu.
 2. Petrono bokštai (Petronas Twin Towers)
  1998 m. iškilusius stiklinius dvynius sukūrė argentiniečių kilmės architektas Cazaras Peli (Cesar Pelli) iš JAV. Iki 2004-ųjų tai buvo aukščiausi planetos pastatai, o šiandien jie patenka į aukščiausiųjų dešimtuką ir rungiasi su kitais pasaulio gigantais. Nors aukščiausio planetos pastato titulą Petrono bokštai ir prarado, tačiau dviaukštis tiltas, „sukabinantis“ dangoraižius 41 ir 42 aukšte, vis dar yra aukščiausias pasaulyje. Įdomu: galbūt pamenate šiuos du žvilgančius identiškus statinius iš vaidybinio filmo „Spąstai“ – Kvala Lumpūro kvartaluose tada bėgiojo Šonas Koneris (Sean Connery), o ant dangoraižius jungiančio tilto briaunų su aukštakulniais strikinėjo Katerina Zeta-Džouns (Catherine Zeta-Jones)?
 3. Televizijos bokštas
  Tai pigesnė, ir, tiesą pasakius, geresnė alternatyva aukščiau aprašytiems Petrono bokštams. Gal ir ne toks aukštas kaip visų liaupsinamas objektas, televizijos bokštas Jums leis pamatyti ir nufotografuoti Petrono bokštus bei visą miestą iš aukštai.
 4. Džameko mečetė (Masjid Jamek)
  Tai viena seniausių šventyklų mieste. Prie Klango ir Gombako upių santakos esantys Alacho kulto namai specialiai kurti tuo pačiu stiliumi, kaip ir Abdulo Samado rūmai.
 5. Kinų kvartalas (Chinatown)
  Šurmuliuojantis kinų kvartalas, paskendęs žibintų jūroje, traukia turistus įsigyti prieskonių, įvairių drožinių ir kitų įdomybių, kurių čia netrūksta. Margaspalviame kvartale verta apsilankyti kiekvienam, norinčiam geriau susipažinti su vietine kultūra.
 6. Stebuklingi Batu urvai (Batu Caves)
  Įsikūrę maždaug 1 val. kelio nuo Malaizijos sostinės, Batu urvai traukia keliautojus iš viso pasaulio. Šių urvų didybė bei induistų šventyklų dydis, puošnumas ir mistiškumas tiesiog užburs. Prie įėjimo į urvus Jus pasitiks ir aukščiausia pasaulyje paauksuota Murugano (Lord Murugan) statula. Patikėkite, tai tikrai neeilinis reginys. Aplink Batu pilna padykusių beždžionėlių, tad nepamirškite fotoaparato! Beždžionės labai mielos, tačiau nepraraskite budrumo ir saugokite savo daiktus. Keliautojai pasakoja daug linksmų istorijų apie šių išdykėlių pomėgį iš rankinių ištraukti vandens buteliuką ar maisto. Įėjimas į Batu urvus yra nemokamas. Šalia esantį Ramayana urvą (Ramayana cave) ir Tamsųjį urvą (Dark Cave) galėsite aplankyti už papildomą mokestį. Batu urvus lengvai pasieksite viešuoju transportu: traukiniu ar autobusu, o taip pat ir išsikvietę taksi.
Kainos
Restoranai
 • Maitinimas paprastame restorane 1 asmeniui 2.44€
 • Maitinimas 2 asmenims, vidutinės klasės restoranas, trijų patiekalų vakarienė 15.79€
 • „McMeal“ „McDonalds“ 3.06€
 • Vietinis alus (0.5 litro) 3.06€
 • Importinis alus (0.33 litro buteliukas) 3.67€
 • Kapučino kava 2.35€
 • Cola / Pepsi (0.33 litro buteliukas) 0.54€
 • Vanduo (0.33 litro buteliukas) 0.29€
Parduotuvė
 • Pienas (1 litras) 1.39€
 • Kepalas šviežios baltos duonos (500g) 0.68€
 • Ryžiai (balti), (1kg) 0.81€
 • Kiaušiniai (12 vnt) 1.25€
 • Vietinis sūris (1kg) 9.55€
 • Vištienos filė (1kg) 2.42€
 • Jautiena (1kg) 7.62€
 • Obuoliai (1kg) 2.13€
 • Bananai (1kg) 1.28€
 • Apelsinai (1kg) 1.88€
 • Pomidorai (1kg) 1.03€
 • Bulvės (1kg) 0.79€
 • Svogūnai (1kg) 0.86€
 • Salotos (1 gūžė) 0.84€
 • Vanduo (1.5 litro butelis) 0.47€
 • Butelis vyno 14.26€
 • Vietinis alus (0.5 litro butelis) 2.09€
 • Cigarečių pakelis (Marlboro) 3.63€
Transportas
 • Bilietas į vieną pusę (vietinis transportas) 0.61€
 • Mėnesinis bilietas (įprasta kaina) 20.37€
 • Taksi 1km (normalus tarifas) 0.61€
 • 1 valandos laukimas taksi (normalus tarifas) 5.09€
 • Benzinas (1 litras) 0.42€
Komunalinės paslaugos (kas mėnesį)
 • Pagrindiniai (elektra, šildymas, vėsinimas, vanduo, šiukšlės) 85m2 butui 45.29€
 • 1 minutė. iš anksto apmokamo vietinio tarifo mobiliesiems (nėra nuolaidų ar planų) 0.06€
 • Internetas (60 Mbps ar daugiau, neriboti duomenys, kabelis / ADSL) 25.15€
Sportas ir laisvalaikis
 • Sporto klubas, mėnesinis mokestis 1 suaugusiajam 33.86€
 • Teniso kortų nuoma (1 valanda savaitgalį) 6.56€
 • Kino bilietas asmeniui 3.67€
Vaikų priežiūra
 • Ikimokyklinis (arba darželis), visa diena, privatus, kas mėnesį 1 vaikui 157.32€
Drabužiai ir avalynė
 • 1 pora džinsų („Levis 501“ ar panašūs) 44.96€
 • 1 vasarinė suknelė parduotuvių tinkle („Zara“, „H&M“, ...) 25.79€
 • 1 pora „Nike“ bėgimo batelių (vidutinės klasės) 58.84€
 • 1 pora vyriškų odinių verslo batų 60.46€
Nuoma per mėnesį
 • Butas (1 miegamasis) miesto centre 421.41€
 • Butas (1 miegamasis), ne centre 252.40€
Facebook komentarai

Ieškote kelionės į Malaiziją?

Peržiūrėkite visus pasiūlymus

Kitos kelionių kryptys